Boston

5. září 2008 v 21:42 | Aduš |  Plemena Psů

Bostonský teriér


Historie:
Toto plemeno tvoří přechod mezi dogovitými psy a teriéry. Bostonský teriér byl vyšlechtěn ve 2. polovině 19. století v USA. Vznikl křížením anglického buldoka, boxera, bulteriéra a již vymřelého bílého teriéra. Z počátku byl bostonský teriér označován jako americký bulteriér. Podle přání chovatelů bulteriérů začali označovat amerického bulteriéra jako bostonského teriéra na počest města Boston, ve kterém tento teriér zakořenil.
Vzhled:
Bostonek je kompaktně stavěný pes s krátkým ocasem a krátkou hlavou. Výraz bostonského teriéra ukazuje na jeho vysokou inteligenci. Tento pes má silné končetiny a poměrně krátké tělo. Bostonkovo držení těla je lehké a půvabné. Hmotnostně je toto plemeno rozděleno do tří tříd. Lehký bostonský teriér je pod 6,8 kg, střední teriér je 6,8 - 9 kg a velký teriér má
9 - 11,35 kg. Bostonek dorůstá 38 - 43 cm v kohoutku. Srst bostonského teriéra je krátká, hladká s jemnou texturou. Zbarvení teriéra může být žíhané, černé nebo tulení (tj. černý s červenavým leskem viditelným jen na slunci či jasném světle) s rovnoměrně rozloženými bílými znaky. Mezi požadované znaky patří bílý pruh na tlamě, bílý znak mezi očima a bílé předhrudí.
Povaha a využití:
Bostonský teriér je přátelský a živý pes, který se přizpůsobí jak aktivnímu životu mladé rodiny, tak mírnějšímu tempu starších lidí. Nenahraditelným společníkem tvoří bostonského teriéra nejen vynikající vlastnosti, ale i vysoký stupeň inteligence. Bostonek si velmi rozumí s dětmi a je spokojenější, může-li se svou rodinou bydlet v bytě. Tento vitální pejsek miluje pohyb, zábavu a také cestování autem. Často se s ním můžeme setkat na závodech agility, ale také jako s pomocníkem při canisterapii. Bostonek si rád zlenoší i na gauči.
Péče:
Není vhodný do teplého podnebí a má nenáročnou srst, která téměř nelíná. Toto plemeno je však náchylné na průvan a trpí častými záněty očí. Bostonský teriér se průměrně dožívá 13 let.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama