Chocholatý pes

5. září 2008 v 21:48 | Aduš |  Plemena Psů

Čínský chocholatý pes


Povaha a využití
Je to velmi živý, společenský psík, který je hravý a mrštný. Miluje svou rodinu, se kterou se rád mazlí. Čínský chocholatý pes je chytrý a citlivý, k cizím lidem je ostražitý. Výchova není nijak složitá, protože je velmi chápavý. Je přizpůsobivý, hodí se jak do rodiny s dětmi, tak ke starším lidem. Má rád pohyb a díky své mrštnosti, hbitosti a učenlivosti může běhat agility.
Vzhled
Je to malý, ušlechtilý pes se středně silnou až jemnou kostrou. Čínský chocholatý pes se chová ve dvou variantách. U naháče se srst nachází pouze na hlavě, tlapkách a ocasu. Osrstěná varianta (labutěnka) má měkkou, závojovitou srst po celém těle. Připomíná malého afgánského chrta. Obě varianty jsou různorodě sytě zbarvené, smíšené nebo tečkované. Pes má v kohoutku 28 až 33 cm. Fena má v kohoutku 23 až 30 cm.Váží do 4,5 kg.
Péče
Čínský chocholatý pes se hodí pouze na život v bytě. Je velice čistotný a je bez zápachu. Výhodou určitě je, že po procházce při špatném počasí, se jednoduše a rychle omyje. Není nijak choulostivý, a to platí i pro nahou variantu, o níž si to často lidé mylně myslí. Naháčci jsou jen náchylnější na poranění kůže. Za slunečného počasí je vhodné je natřít opalovacím krémem, obzvlášť světlé části, aby se kůže nespálila. V zimě by měli nosit obleček
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama