Lajka

6. září 2008 v 18:50 | Aduš |  Plemena Psů

Rusko-evropská lajka


Historie
Toto plemeno bylo vyšlechtěno v 19. století z loveckých lajek severní oblasti evropské části Ruska. V současné době se rusko-evropská lajka ve velkém počtu rozšiřuje ze své původní oblasti do střední části Ruska. Už mnoho let je toto plemeno chováno ve velkých chovných stanicích.
Vzhled
Rusko-evropská lajka je středně velký pes, který má silnou a suchou konstituci. Kostra tohoto plemene je silná a osvalení je dobře vyvinuté. Hlava tohoto psa není příliš velká, oči jsou oválné a tmavé. Pes dorůstá 52 až 58 cm v kohoutku. Fena vyroste 50 až 56 cm v kohoutku. Hmotnost tohoto plemene standard FCI neuvádí, ale pohybuje se mezi 20,4 až 22,7 kg. Kůže rusko-evropské lajky je silná a bez vrásek. Srst je tvrdá, rovná s dobře vyvinutou podsadou. Na uších a na hlavě je srst krátká a těsně přiléhající. Na krku, kohoutku a plecích je srst delší. Na lících vytváří vousy a na krku odstávající límec. Zbarvení srsti je černé, šedé, bílé, pepř a sůl, bílé s tmavými skvrnami nebo tmavé s bílými skvrnami.
Využití a povaha
Lajka je neohrožený a vášnivý lovec, který má dobrou orientaci. Její povaha je živá až agresivní. Tento pes však není určený pro chov v domě.
Péče
U rusko-evropské lajky je nezbytná velká fyzická zátěž pro zachování dobré pracovní kondice.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Terezka Terezka | Web | 6. září 2008 v 18:53 | Reagovat

Ahoj, chceš mít super mega návštevnost? Když jo, tak klikni na můj web, a můžeš mít online i 88 747!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama