Ztracená borderka Lea 1.část

5. září 2008 v 8:07 | Aduš |  Ztracená borderka Lea
Tak tady je první příběh s názvem: Ztracená borderka Lea

Tady je obrázek jak by měla asi Lea vypadat.

Ztracená borderka Lea

Malá Lea rostla jako z vody, koupili si ji mladí manželé Bajcovi. Soňa chtěla psa se kterým by se mohla učastnit soutěží a Mike chtěl psa který mu bude pomáhat na ranči se stádem ovcí. Tak se rozhodli že si koupí fenku border kolie. Dlouho přemýšleli jakou barvu fenky by chtěli, až jednou narazili na štěňátka světle hnědé barvy. Zajeli se na mě podívat a zjistili, že jsou volné jen dvě fenky ale pouze jedna z nich k nim přišla. Manželé se dohodli s chovatelkou že si Leu, jak ji chovatelka pojmenovala, koupí a přijedou si pro ni. Za měsíc si pro malou Leu jeli.Soňa si ji vezla na klíně a už si plánovala jaký sport s ní bude dělat.Mike si zas plánoval jak Leu naučí nahánět ovce do stáda.
O rok později:
Lea sklízela na agility a v pasení jeden uspěch za druhým. Na výstavách si taky vedla báječně. Jedna rodina , která bydlela nedaleko od nich měla taky bocku ale psa, který vždy končil za Leou. Byli naštvaný na Bajcovi, protože ji nechtěli připustit s jejich psem Jasem. Nechápali že je Lea ještě mladá a že nemá dostatek ocenění na výstavách. Když se konal další závod v agility skončila Lea jako vždy na prvním místě a manželé Šajkovy byli zlostí bez sebe. Když dorazili domů měli plán už vymyšlený.Ukradnou leu na procházce s páníčkem. Druhý den šla ráno Lea s páníčkem ven.Manželé byli schováni za stádem ovcí a když se k nim Lea přiblížila chytli ji a přidrželi ji tlamu aby nemohla štěknout. Mike se tak vrátil sám domů a byl velmi smutný. Šajkovi byli rádi že mají tak vynikající fenu doma a že se nezjistí že ji ukradli. Už vyděli ty malé chlupáče a jaký za ně budou mít peníze. Nevěděli, že se Lea pere......
Jak to bude dál s Leou? Najdou ji u manželů Šajkových? Co se stane když zůstane Lea s Jasem sama? To a víc se dozvíte v dalším pokračování příběhu Ztracená borderka Lea.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama